Linky :: 
  
 Index | Registrácia | Hľadať | Galéria | Diskusia | Neprihlásený užívateľ  //Piatok, 18. Októbra 2019 

    Ďalšia možnosť vyskúšať si francúzsky jazyk v praxi


V sobotu 14. januára pricestovala do Ružomberka skupina 40 študentov a profesorov z francúzskej strednej odbornej školy Le Tailandier z mestečka Fougeres. Program im pripravili naši frankofónni žiaci a ich profesorky tak, aby mali čo najväčší priestor komunikovať po francúzsky. Víkend bol veľmi studený, ale vďaka slniečku a srdečnej slovensko-francúzskej atmosfére nesmierne príjemný. V sobotu boli na programe lyžiarske stredisko Malinô Brdo s Vlkolíncom, v nedeľu drevený kostol vo Svätom Kríži a Štrbské pleso, kde sa súťažilo v zmiešaných francúzsko-slovenských skupinkách o najoriginálnejšie snehové výtvory. Bodkou za krásnym víkendom bol pobyt v aquaparku Tatralandia.
V pondelok zavítali Francúzi do našej školy a komunikácia vo francúzštine mohla pokračovať. Chlapci si zašportovali so žiakmi septimy a dievčatá predviedli svoje spevácke umenie na hodinách francúzštiny. Počas dvoch vyučovacích hodín sme si vypočuli zaujímavý repertoár francúzskych piesní. Okrem športu a spevu sme pre našich hostí pripravili aj prehliadku futbalového štadióna, kde ich sprevádzali chlapci a dievčatá zo septimy. Po obede prijal francúzskych študentov zástupca primátora pán Michal Slašťan. Vydarený deň ukončili francúzske dievčatá návštevou domovov dôchodcov Trojlístok a Via Vitae. Chlapci si v spoločnosti slovenských žiakov zahrali biliard.
V ďalších dvoch dňoch mali ešte možnosť navštíviť v našom meste Galériu Ľudovíta Fullu, Školu úžitkového výtvarníctva, Ústrednú vojenskú nemocnicu, Strednú zdravotnú školu a ochutnali aj horúcu čokoládu v čokolatérii Passé.
Pobyt našich hostí bol obojstranne veľmi užitočný, spoznali krásy nášho regiónu, oboznámili sa s naším školským systémom alebo ochutnali slovenské špeciality. Veľmi pozitívne sa vyjadrili aj k úrovni francúzštiny našich žiakov, ktorú si preverili počas vyučovania, ale aj počas neformálnych stretnutí.
Autor : PaedDr. Jarmila Scheerová, čítané 2619x
Hodnotenie:    |  Nedeľa, 29. Januára 2017


Vaše hodnotenie :   horšie  lepšie
Prihlásenie
Login:
Heslo:

Počasie

Anketa
Ako často navštevujete naše stránky?
(8043 hlasov)

Denne
45%

Týždenne
27%

Občas
28%

Hľadať
 
v článkoch
v novinkách
v hlavnom menu
v diskusiach

Čítané
Rozlúčka s maturantmi

Beseda s ministrom vnútra Róbertom Kaliňákom

Deň plný fyziky

Elektronická žiacka knižka aktuálne

Fyzika v praxi - Atómová elektráreň Mochovce

Sessions
Naše stránky si práve číta 102 čitateľov, z toho je 0 zaregistrovaných

BackEnd
Odkazy na nové články je možné preberať pomocou backend.php

Naša ikona
Páčia sa Vám naše stránky ? Ak áno, podporte nás prosím a umiestnite si na svoju stránku našu ikonku:

Copyright 2009 Gymnázium Ružomberok, All rights reserved.
Powered by DEV web management system