Linky :: 
  
 Index | Registrácia | Hľadať | Galéria | Diskusia | Neprihlásený užívateľ  //Utorok, 10. Decembra 2019 

    Projekt Comenius

Poľsko

Od 20.9. do 27.9. 2014 sa študenti kvinty: Tereza Blanová, Michaela Macková, Kristián Chlepko, Dávid Sálus s učiteľkami Mgr. Jankou Fričovou a Mgr. Tatianou Dudrovou zúčastnili spolu s dalšími krajinami(Francúzsko, Wales, Maďarsko, Rumunsko, Česko, Bulharsko) medzinárodného projektu Comenius v Poľsku. Študenti boli ubytovaní v poľských rodinách.
Téma projektu bola : Vplyv ľudového umenia na literatúru. Naši študenti formou powerpoint prezentácie predstavili našu krajinu, mesto Ružomberok, našu školu. Samotný projekt prezentovali v anglickom aj francúzskom jazyku. Zamerali sa na diela a život Ľudovíta Štúra, Sama Chalupku a Pavla Dobšinského.
Poľská škola pre nás pripravila zaujímavý program. Navštívili sme divadlo Adama Mickiewicza, filharmonický koncert študentov strednej školy, soľnú jaskyňu Wieliczka, námestie v Krakove, pútnické miesto Jasná Hora v Czestochowe-Svätyňu Božej Matky. Cestovali sme do pekárne a múzea v Radionkówe, kde sme si všetci upiekli svojvlastný pletený chlebík. Mali sme možnosť vidieť zrenovovaný hrad Bobolice a nakoniec sme si opiekli špekačky v "Stajnia Bia&Y Borek". Program bol naozaj bohatý. V škole sme sa po prezentácii projektov učili poľkú pieseň. Zúčastnili sme sa workshopov, vyrábali sme mydlá, sovy z osikového dreva, učili sa tancovať balet s profesionálnou baletkou, ale aj národné poľské tance. Naši študenti vyhrali 1. miesto vo vedomostnom kvíze o Poľsku a šťastlivo pricestovali domov, plní dojmov a zážitkov.
Ďalší projekt sa uskutoční v Rumunsku. Téma je ľudová móda a jej vplyv na súčastnú módu. Dúfam, že aj tento projekt bude úspešný a študenti budú reprezentovať našu školu, mesto aj štát tak výborne, ako to bolo v Poľsku.

Kliknite: Prezentácia "Najznámejší slovenskí básnici"
Autor : Mgr.Tatiana Dudrová, čítané 4464x
Hodnotenie:    |  Pondelok, 6. Októbra 2014


Vaše hodnotenie :   horšie  lepšie
Prihlásenie
Login:
Heslo:

Počasie

Anketa
Ako často navštevujete naše stránky?
(8043 hlasov)

Denne
45%

Týždenne
27%

Občas
28%

Hľadať
 
v článkoch
v novinkách
v hlavnom menu
v diskusiach

Čítané
Rozlúčka s maturantmi

Beseda s ministrom vnútra Róbertom Kaliňákom

Deň plný fyziky

Elektronická žiacka knižka aktuálne

Fyzika v praxi - Atómová elektráreň Mochovce

Sessions
Naše stránky si práve číta 109 čitateľov, z toho je 0 zaregistrovaných

BackEnd
Odkazy na nové články je možné preberať pomocou backend.php

Naša ikona
Páčia sa Vám naše stránky ? Ak áno, podporte nás prosím a umiestnite si na svoju stránku našu ikonku:

Copyright 2009 Gymnázium Ružomberok, All rights reserved.
Powered by DEV web management system