Linky :: 
  
 Index | Registrácia | Hľadať | Galéria | Diskusia | Neprihlásený užívateľ  //Nedeľa, 25. Augusta 2019 

    Basketbalistky dvanáste na svete

Školské družstvo dievčat v basketbale, ročník narodenia 1997 - 2000, sa 17.4. - 25.4.2015 zúčastnilo Medzinárodných školských majstrovstiev sveta v basketbale dievčat a chlapcov (MŠM ISF) vo Francúzsku - Limoges.

Po náročnej ceste s odchodom popoludní vo štvrtok z Ružomberka, prenocovaní v Bratislave, odtiaľ zavčasu ráno autobusom do Viedne, potom letecky z Viedne cez Brusel do Toulouse a ešte autobusom do Limoges, sa všetci členovia výpravy ubytovali okolo 23:30 v hoteli. V ďalších dňoch nás už čakali zápasy v skupine (Čína, Maďarsko, SR) a potom zápasy o umiestnenie. V sobotu a nedeľu sme odohrali zápasy v základnej skupine, po víťazstve nad Činou 51:46 a prehre s Maďarskom 44:55 sme obsadili druhé miesto, ktoré nám zabezpečilo účasť v skupine o 1. až 16. miesto. MŠM ISF v kategórii dievčat sa zúčastnilo 27 družstiev rozdelených do 8 základných skupín, prvé dve družstvá ďalej hrali o umiestnenie 1. - 16., ostatné o 17. - 27. miesto.
Výrazným oslabením družstva bolo zranenie Sofie Csiffáryovej hneď v prvom zápase s Čínou, ktorá už potom nehrala v žiadnom zápase. Dôležitým bol v pondelok zápas s Francúzskom 2, ktorý sme po vyrovnanom polčase prehrali 48:59 a dostali sme sa skupiny o 9. - 16. miesto. Nasledoval voľný deň, po prehliadke školy a časti mesta sa v popoludňajších hodinách uskutočnilo "Stretnutie národov", kde jednotlivé krajiny prezentovali svoju kultúru a zvyklosti. Dievčatá a chlapci slovenskej výpravy zaspievali spoločne pesničku, v pozadí išla videoprezentácia Slovenska. V stredu sa nám vydaril zápas s Izraelom, po výraznom víťazstve 64:44 sme si zabezpečili boje o 9. - 12. miesto. Nasledujúci zápas s Fískom nám nevyšiel, po prehre 37:59 sme potom v záverečný deň hrali s Lotyšskom o konečné umiestnenie. Po vyhratom prvom polčase už dievčatám odišla fyzická aj psychická pohoda a po prehre 40:47 sme obsadili konečné 12. miesto.
Športová úroveň MŠM ISF bola vysoká, družstvá boli veľmi vyrovnané, výsledky mnohých zápasov boli tesné. Školským majstrom sveta sa stalo Francúzsko 1, ktoré vo finále porazilo až po predĺžení Nemecko 69:65. V kategórii chlapcov SR reprezentovalo družstvo OA v Považskej Bystrici, ktoré len zásluhou nepriaznivého skóre skončilo v základnej skupine tretie a obsadilo celkove 20. miesto (v kategórii chlapcov bolo 29 družstiev). Školským majstrom sveta sa stalo Turecko, ktoré vo finále zvíťazilo nad Fínskom. V sobotu nasledovala cesta domov po rovnakej trase, do Ružomberka sme sa dostali v nedeľu ráno o 3:20 hod. Účasť celej slovenskej výpravy, spolu 28 členov, zabezpečila Slovenská asociácia športu na školách (SAŠŠ) v spolupráci s MŠVVaŠ SR.
Školské družstvo tvorili nasledovné dievčatá :
Veronika Remenárová z oktávy,
Barbora Dlhovičová, Sofia Csiffáryová, Terézia Jandurová, Timea Kohútová, Lucia Novotná, Barbora Petrová všetky z II.A,
Katarína Bakošová, Zuzana Baníková a Paula Vyšná všetky z I.A,
ktoré vzorne reprezentovali nielen našu školu, ale aj mesto, región a SR, za čo im patrí uznanie a poďakovanie.

oficiálne foto

výprava pred slávnostným otvorením


nástup na slávnostné otvorenie


Sofia ide na ošetrenie


voľný deň


vystúpenie na galavečere národov


obed v hracom dni


timeout


strečing po zápase


po zápase s Fínskom
Autor : Mgr. J.Putera, čítané 5278x
Hodnotenie:    |  Nedeľa, 24. Mája 2015


Vaše hodnotenie :   horšie  lepšie
Prihlásenie
Login:
Heslo:

Počasie

Anketa
Ako často navštevujete naše stránky?
(8043 hlasov)

Denne
45%

Týždenne
27%

Občas
28%

Hľadať
 
v článkoch
v novinkách
v hlavnom menu
v diskusiach

Čítané
Rozlúčka s maturantmi

Beseda s ministrom vnútra Róbertom Kaliňákom

Deň plný fyziky

Elektronická žiacka knižka aktuálne

Fyzika v praxi - Atómová elektráreň Mochovce

Sessions
Naše stránky si práve číta 134 čitateľov, z toho je 0 zaregistrovaných

BackEnd
Odkazy na nové články je možné preberať pomocou backend.php

Naša ikona
Páčia sa Vám naše stránky ? Ak áno, podporte nás prosím a umiestnite si na svoju stránku našu ikonku:

Copyright 2009 Gymnázium Ružomberok, All rights reserved.
Powered by DEV web management system